O projekcie
Cel projektu:
Celem projektu jest poprawienie atrakcyjności zawodowej 60 osób młodych (36K/24M) w wieku 18-29 lat z obszaru woj. śląskiego, bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) w wyniku wzmocnienia ich potencjału zawodowo – społecznego.
Uczestnicy projektu:
Projekt skierowany jest do 60 osób młodych (36 K/24M) w wieku 18-29 lat (w tym osoby niepełnosprawne) zamieszkałe na obszarze województwa śląskiego, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu.
Projekt zakłada następując formy wsparcia:
- Identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych dla 60 UP:
– 1 spotkanie indywidualne po 2 godz. Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym w celu ustalenia IPD – identyfikacji potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego.
- Poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełnienia kompetencji i kwalifikacji zawodowych dla 60 UP:
Poradnictwo składa się z 2 działań:
– 5 spotkań grupowych po 3 godz.(5 grup po 12 osób) w zakres którego wchodzą: rynek pracy w ujęciu lokalnym i globalnym, techniki i metody poszukiwania pracy, autoprezentacja, rozmowa kwalifikacyjna, asertywność, sporządzanie dokumentów aplikacyjnych.
– 1 spotkanie indywidualne po 3 godz. Uczestnicy Projektu zaplanują z doradcą rozwój kariery zawodowej.
- Pośrednictwo pracy dla 60UP
– maksymalnie 5 spotkań indywidualnych po 1 godz. (dowolna ilość spotkań w zależności od potrzeb UP). Wsparcie polega na pomocy UP w uzyskaniu zatrudnienia.
- Szkolenia zawodowe dla 60 UP:
– 9 spotkań grupowych średnio po 7 godz., średnio 5 razy w tygodniu. Szkolenia będą zgodne z predyspozycjami, potencjałem, kwalifikacjami UP i będą odpowiadać bieżącym potrzebom rynku pracy.
- Staże zawodowe dla 60 UP:
– 3 miesięczne staże zawodowe